rozliczam deklaracje: PIT-37 (PIT-O)

rozliczam deklaracje: PIT-37 (PIT-O)

Postprzez Justyna Piekorz » 16 sty 2013, 13:13

jaką kwotę powinnam wpisać jeśli chodzi o kwotę zapłaconymch składek na ubezp. zdrowotne, które w br roku zostały zwrócone, czy to jest 0 zł?
Justyna Piekorz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 sty 2013, 07:40
 

Odpowiedź na zgłoszenie błędu

Postprzez Redakcja Podatnik.info » 16 sty 2013, 16:59

Witam serdecznie, „Kwota zapłaconych i odliczonych składek na ubezpieczenie zdrowotne, które w bieżącym roku podatkowym zostały zwrócone” jest to kwota, którą należy wykazać w deklaracji PIT-37 w pozycji „Doliczenia do podatku” (pole nr.106). Podatnicy zobowiązani są doliczyć do podatku kwoty poprzednio odliczone od podatku w związku z otrzymaniem w roku podatkowym zwrotu odliczonych kwot (np. składek na ubezpieczenie zdrowotne). Obowiązek wykazania i doliczenia kwot uprzednio odliczonych od podatku wynika z postanowień art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2001 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 134, poz. 1509, z późn. zm.), art. 12 ustawy z dnia 12 listopada 2003 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 202, poz. 1956, z późn. zm.), art. 14 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 217, poz. 1588, z późn. zm.) oraz art. 45 ust. 3a ustawy. Zaznaczamy, że powyższa informacja stanowi wyłącznie wyraz naszej wiedzy oraz poglądów i ma wyłącznie charakter informacyjny. Zawarte informacje i dane nie stanowią czynności doradztwa prawnego lub podatkowego, ani też żadnego innego doradztwa. Pozdrawiamy, Redakcja Podatnik.info
Redakcja Podatnik.info
 
Posty: 1549
Dołączył(a): 18 kwi 2012, 18:38
 
 

Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl