chcę sie rozliczyc z podatku odochodach oraz pobranych zaliczkachna podatek dochodowy z informacji pit-11 z powiatowego urzedu pracy

chcę sie rozliczyc z podatku odochodach oraz pobranych zaliczkachna podatek dochodowy z informacji pit-11 z powiatowego urzedu pracy

Postprzez Krzysztof Chołody » 14 cze 2012, 13:04

chcę sie rozliczyc z podatku odochodach oraz pobranych zaliczkachna podatek dochodowy z informacji PIT-11 z Powiatowego urzedu pracy
Krzysztof Chołody

Odpowiedź na zgłoszenie błędu

Postprzez Redakcja Podatnik.info » 14 cze 2012, 15:02

Witam serdecznie, Osoby bezrobotne, które dostawały w 2012 roku zasiłek, powinny otrzymać z urzędu pracy do końca lutego 2013 r. informację o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy PIT-11. Na podstawie tego dokumentu należy wypełnić zeznanie podatkowe - będzie to PIT-37 (ewentualnie PIT-36). W przypadku PIT-37 bezrobotni rozliczają go zatem w części C zeznania podatkowego (dochody/straty ze źródeł przychodów). Kwotę zsumowanych zasiłków otrzymanych z Urzędu Pracy wpisujemy w wierszu nr 5. Chodzi o rubrykę: inne źródła niewymienione w wierszach od 1 do 4. W polu 55 wpisujemy wielkość przychodu, w polu 57 - dochód i w polu 59 - pobraną przez płatnika zaliczkę. Pole 56 pozostawiamy puste. W tym przypadku kosztów uzyskania przychodu nie ma. Pozdrawiamy, Redakcja Podatnik.info
Redakcja Podatnik.info

Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl