Gorące tematy
Jak w 2014 r. zamierzasz rozliczyć PIT?
Wyniki sondażu: sondaż 576 głosów
94%

Za pomocą programu do PIT

541 głosów
4%

Samodzielnie

21 głosów
1%

Z pomocą rodziny lub przyjaciół

5 głosów
2%

Skorzystam z usług księgowego lub biura rachunkowego

9 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Ulga na dzieci kończące etap edukacji
Redakcja
http://sxc.hu/

Ulga na dzieci kończące etap edukacji

Podziel się tym artykułem:   

Rozliczenie ulgi na pełnoletnie dzieci, które w danym roku podatkowym kończą jakiś etap edukacji, podlega określonym zasadom. Kiedy można odliczyć ulgę za cały rok, a kiedy wyłącznie za miesiące, w których dziecko pobierało naukę?

Zasadniczo w sytuacjach, kiedy dziecko zamierza kontynuować naukę po otrzymaniu świadectwa z ukończonej szkoły, ulga przysługuje za wszystkie miesiące roku podatkowego, włączając w to miesiące wakacyjne.

W przypadku maturzysty, który nie zamierza kontynuować kształcenia na studiach wyższych lub w szkole policealnej, ulga przysługuje rodzicom bądź opiekunom do końca sierpnia roku, w którym zdawał on maturę. Jeśli natomiast dziecko rozpocznie kolejny etap kształcenia, ulga będzie przysługiwać za wszystkie miesiące roku podatkowego.

W przypadku studentów studiów dwustopniowych (licencjackich i magisterskich), ulga przysługuje za wszystkie miesiące roku podatkowego tylko w sytuacji, jeśli dziecko zakwalifikowało się na drugi etap studiów bezpośrednio po złożeniu dyplomu studiów pierwszego stopnia. W przypadku niekontynuowania studiów bądź przerwy, niezależnie od długości jej trwania, ulga obowiązuje do końca miesiąca, w którym dziecko złożyło egzamin dyplomowy.

Więcej o uldze na dzieci przeczytasz TUTAJ.
Z zasadami obliczania ulgi na dziecko urodzone w trakcie 2010 roku zapoznaj się TUTAJ.

Podziel się tym artykułem:   
comments powered by Disqus
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl