Gorące tematy
Czy podatek od wielkich sklepów wielkopowierzchniowych sprawi, że supermarkety zaczną płacić w Polsce podatki?
sondaż 43 głosów
21%

Tak, ponieważ zostaną do tego zmuszone przez nowe przepisy

9 głosów
5%

Nie, ponieważ mają lepszych doradców podatkowych od państwa

2 głosów
74%

Markety podwyższą ceny i ucierpią klienci

32 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Oblicz PIT 2013 darmowym programem
Kamil Sztandera
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Oblicz PIT 2013 darmowym programem

Podziel się tym artykułem:   

Rozliczanie PIT-ów przez internet z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem podatników. Ministerstwo Finansów liczy, że Polacy składając zeznania podatkowe za 2013 r. ustanowią kolejny rekord w liczbie przesłanych e-deklaracji.

Resort zachęca podatników do przesyłania rocznych PIT-ów drogą elektroniczną wskazując, że jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób rozliczenia się z fiskusem. Bez konieczności wychodzenia z domu możemy szybko i wygodnie złożyć we właściwym dla naszego miejsca zamieszkania urzędzie skarbowym zeznanie podatkowe za 2013 r. W tym celu musimy jedynie wpisać w odpowiednie pola następujące dane, na podstawie których ministerialny system zidentyfikuje tożsamość podatnika:

 • imię,
 • nazwisko,
 • datę urodzenia,
 • PESEL lub NIP ( z reguły PESEL podają osoby pracujące na etacie lub na podstawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło, które rozliczają się w zeznaniu PIT-37. Natomiast podatnicy prowadzący działalność gospodarczą podają nr NIP w deklaracjach PIT-36, PIT-36L i PIT-28),
 • kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu PIT za 2012 r.


Z pewnością dokonanie powyższych czynności ułatwi program PIT pro 2013 od Podatnik.info. Dlatego nie zwlekaj i już dziś rozlicz się darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

 • Darmowy program za 0 zł
 • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
 • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
 • Szybki zwrot nadpłaty podatku
 • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
 • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

Dodatkowo dzięki rozliczeniu się przez internet znacznie zwiększasz swoją szansę na szybki zwrot przysługującej Ci nadpłaty podatku oraz minimalizujesz ryzyko popełnienia błędów rachunkowych. Należy pamiętać o pobraniu Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO), które jest jedynym dowodem potwierdzającym dotarcie do urzędu PIT-u przesłanego drogą elektroniczną.

PIT ulga na dziecko, - nowe limity odliczeń

Rodzic korzystający z ulgi z tytułu wychowywania dziecka (tzw. ulga prorodzinna) musi pamiętać, że w rozliczeniu za 2013 r. zmianie uległy zasady jej odliczania. Tak jak dotychczas ulga na dziecko przysługuje wyłącznie podatnikom opodatkowanym według skali podatkowej (stawki 18 i 32 proc.). Według nowych reguł z tego rodzaju przywileju nie mogą skorzystać wszyscy podatnicy wychowujący jedno dziecko. Uprawnieni do odliczenia ulgi są rodzice posiadający w 2013 r. jednego potomka, jeżeli:

 • roczne dochody podatnika nie przekroczyły kwoty 56 tys. zł (zastrzeżenie dotyczy osoby niepozostającej w związku małżeńskim w tym również przez część 2013 r.),
 • roczne dochody podatnika i jego małżonka nie przekroczyły łącznie kwoty 112 tys. zł w 2013 r.,
 • roczne dochody podatnika będącego osobą samotnie wychowującą dziecko nie przekroczyły kwoty 112 tys. zł w 2013 r.


Powyższe kwoty dotyczą wszystkich dochodów uzyskanych w ubiegłym roku opodatkowanych na zasadach ogólnych (skali podatkowej). Więcej o nowych limitach odliczeń mogą Państwo przeczytać w artykule pt. „Ulga prorodzinna według nowych zasad”.

Ponadto warto wiedzieć, że w rozliczeniu za 2013 r. obowiązują również nowe zasady odliczania ulgi internetowej.


Podatnik.info

Podziel się tym artykułem:   
comments powered by Disqus
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl