Gorące tematy
Czy podatek od wielkich sklepów wielkopowierzchniowych sprawi, że supermarkety zaczną płacić w Polsce podatki?
sondaż 43 głosów
21%

Tak, ponieważ zostaną do tego zmuszone przez nowe przepisy

9 głosów
5%

Nie, ponieważ mają lepszych doradców podatkowych od państwa

2 głosów
74%

Markety podwyższą ceny i ucierpią klienci

32 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Jak długo trzeba czekać na otrzymanie UPO?
Kamil Sztandera
http://sxc.hu/

Jak długo trzeba czekać na otrzymanie UPO?

Podziel się tym artykułem:   

Ostateczny termin rozliczenia się z fiskusem mija 30 kwietnia. Wiele osób nie złożyło jeszcze zeznania rocznego i teraz zamierza to zrobić w formie elektronicznej. Nie warto jednak zwlekać do ostatniego możliwego momentu z wysłaniem e-deklaracji, ponieważ nie będziemy mogli być pewni, czy dotarła ona do urzędu.

Podatnik, aby mieć stuprocentową pewność złożenia e-PIT, musi otrzymać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Traktowane jest ono na równi z dowodem nadania listu poleconego w placówce Poczty Polskiej czy złożeniem zeznania w formie papierowej bezpośrednio w urzędzie skarbowym. Zgodnie z przepisami na jego wydanie Ministerstwo Finansów ma dobę, licząc od momentu przesłania przez nas deklaracji za pośrednictwem internetu. Przeważnie resort dostarcza podatnikowi UPO w ciągu kilku godzin od chwili wpłynięcia e-PIT do fiskusa.

W prosty sposób e-PIT można wypełnić za pomocą programu PIT PRO 2013.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj!
Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.  

Najlepiej złożyć e-PIT kilka dni przed końcem kwietnia

Przykra niespodzianka może jednak spotkać te osoby, które będą składać e-PIT tuż przed północą 30 kwietnia. Jeżeli nie zadbają one o odpowiednio wcześniejsze przesłanie e-deklaracji, nie uda im się uniknąć niepokoju związanego z ryzykiem przekroczenia terminu rocznego rozliczenia. Stanie się tak, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie otrzymają one UPO np. w wyniku popełnienia błędu podczas wpisywania swoich danych identyfikacyjnych, a więc: imienia, nazwiska, daty urodzenia, nr identyfikatora podatkowego (PESEL lub NIP) oraz kwoty przychodu z zeznania za 2010 r. Dane identyfikacyjne służą do podpisu e-PIT i są traktowane na równi z certyfikowanym podpisem elektronicznym.

Tak więc jeśli przesłane przez nas zeznanie będzie zawierało błędy formalne, to nie otrzymamy UPO i możemy nie zdążyć dostarczyć do urzędu poprawionej deklaracji przed końcem kwietnia. Podobnie jeżeli prześlemy e-PIT kilka minut przed północą 30 kwietnia i w ciągu 24 godzin nie otrzymamy UPO. Oznacza to, że nie złożyliśmy zeznania i dokonana przez nas korekta będzie dokonana po upływie ustawowego terminu przewidzianego na rozliczenie roczne. W konsekwencji na podatnika mogą zostać nałożone sankcje karno-skarbowe. 


Podatnik.info

Podziel się tym artykułem:   
comments powered by Disqus
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl