PIT-37 - Darmowy Program PIT pro 2014/2015

Pobierz program teraz całkowicie bezpłatnie Uruchom w wersji online »
Microsoft Windows
Apple Mac OS
Linux
Android

Formularze PIT

Programem PIT pro 2014/2015 rozliczysz każdy rodzaj druków PIT w tym: PIT-37.

Poleć nas:

PIT-37 - najczęściej wypełniane przez podatników zeznanie roczne

PIT-37 przeznaczony jest głównie dla podatników uzyskujących wynagrodzenie z umowy o pracę, z umów cywilno-prawnych (zlecenie lub dzieło), a także dla emerytów i rencistów.

Odlicz ulgi podatkowe w PIT-37

Wybierając ten rodzaj formularza, podatnik dostaje możliwość skorzystania z różnego rodzaju preferencji podatkowych. Wszelkie odliczenia i ulgi wykazywane są przez podatnika w załączniku PIT/O (ulga na dzieci, na internet, rehabilitacyjna darowizny i inne) oraz PIT/D (kontynuacja ulg mieszkaniowych).

Ponadto zeznanie PIT-37 wypełniają podatnicy rozliczający się indywidualnie, wspólnie z małżonkiem lub osoby samotnie wychowujące dzieci. Termin złożenia PIT-37 mija 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym.

Jak uniknąć błędów w zeznaniu PIT-37?

Przed rozpoczęciem wypełniania zeznania rocznego podatnik powinien sprawdzić, czy posiada wszystkie niezbędne informacje o osiągniętych przez siebie dochodach w 2013 roku. Znacznie zminimalizować  ryzyko dokonania błędnego rozliczenia można np. za pomocą darmowego Programu PIT Pro 2014/2015. System ostrzeże użytkownika przed możliwością popełnienia przez niego jednego z najczęstszych błędów podatników wypełniających deklarację podatkową. Należą do nich m. in.:

  • brak podpisu podatnika,
  • błędne wpisanie nr identyfikatorów podatkowych (PESEL lub NIP),
  • niedołączenie załączników (PIT/O lub PIT/D) do zeznania PIT-37, co skutkuje pozbawieniem podatnika prawa do odliczenia ulg podatkowych,
  • błędy w obliczeniach,
  • wypełnianie zeznania rocznego na nieaktualnych formularzach PIT.

Poniżej możecie Państwo zapoznać się z filmem instruktażowym, który znacznie ułatwi wypełnienie PIT-37 za pomocą bezpłatnego Programu PIT Pro 2014/2015.

Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl